دوستان و همراهان 

 می‌توانید با کلیک کردن روی پوستر زیر از نمایشگاه عکس «مکث» بازدید کنید. 

اگر از دانلود منیجر استفاده می‌کنید، برای شنیدن صدای نمایشگاه، در قسمت تنظیمات، دانلود خودبه‌خود را برای بروزر خود غیر فعال نمایید.


برای دیدن هر عکس به صورت تمام صفحه، روی عکس‌ها کلیک کنید

تهیه این تور مجازی، کار زیبا و خلاقانه دوست نازنینم رضا رضایی و شرکت عصر مجازی است. از رضای عزیز سپاسگزارم. 

پوستر نمایشگاه، اثر هنرمندانۀ «شکوفه بیــــاتی» است.  «هشــــــــــــــدار»

این نمایشگاه شامل عکس‌های دلخراشی است که تماشای آن ممکن است برای همه مناسب نباشد. اگر دیدن تصاویر دلخراش شما را آزار می‌دهد، از دیدن این عکس‌ها صرف‌نظر کنید.  Final_copy

مکث PAUSE 
این عکس‌ها، سلف پرتره‌هایی هستند که در اتاق عمل عکاسی شده‌اند. فرد حاضر در عکس‌ها، عکاس/پرستاری است که برای مدت 15 سال با موضوعات و صحنه‌های اینچنینی مواجه بوده است. این عکس‌ها، مواجهه‌ای عکاسانه با بخش دردآور زندگی است. 
عکس‌ها با توقفی چند دقیقه‌ای در میان اعمال جراحی گرفته شده‌اند و به همین واسطه «مکث، PAUSE» نامیده شده‌اند. نور موجود در عکس‌ها نور چراغهای سقفی اتاق عمل است که در تمام پروسه‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این‌بار، ابزار دست عکاس شده است تا در روایت این گوشه از زندگی او هم نقش مشابهی ایفا کند. 
کسانی که برای یک عمر با این رویدادها مواجهند جامعه بسیار گسترده و بزرگی هستند که سوی دیگری از زندگی‌شان در پشت دیوارهای سبز و آبی رنگ، در کنار این رخدادها می‌گذرد. چیزی که برای من به عنوان عکاس در این بازنمایی اهمیت دارد، نه زخم، نه خون و نه هراس ظاهری این صحنه‌ها، که تاثیری است که این رخدادها بر انسان‌ها، خانواده‌ها، نسل‌ها و در کنار آن بر دست‌اندرکاران این فضای وهم‌آور دارد. تاثیری که شاید فردی با نگاه عمیق عکاسانه بیشتر مغلوب خود سازد. 
مخاطبان این عکس‌ها، برای دقایقی کوتاه با تصویرهایی  ساده از چند گوشه این ماجرا مواجه خواهند شد تا در مورد وجود یا عدم وجود و سطح تاثیرات احتمالی توصیف شده بر تمام افراد درگیر در این ماجرا، به ویژه عکاس، قضاوت کنند.
نکته دیگر، مرز بکارگیری دوربین عکاسی برای ثبت سلف پرتره است. در اینجا، اتاق جراحی تبدیل به کارگاه عکاسی شده است که عکاس/پرستار در آن‌جا به عکاسی سلف پرتره می‌پردازد. تاکیدی بر این موضوع که گستره بکار گیری دوربین عکاسی، نامحدود است. 
احسان قنبری فرد

نظرات و نقدهای شما عزیزان را در مورد «مکث» مشتاقانه می‌شنوم.  


توفیق، رفیق راهتان باد. 
صفحه 2 از 34
صفحه قبلی < 1  [2]  3  ... > >> >>| صفحه بعدی