۱۹ اسفند ۱۳۹۴
بازدید مجازی از نمایشگاه «مکث»

دوستان و همراهان 

 می‌توانید با کلیک کردن روی پوستر زیر از نمایشگاه عکس «مکث» بازدید کنید. 

اگر از دانلود منیجر استفاده می‌کنید، برای شنیدن صدای نمایشگاه، در قسمت تنظیمات، دانلود خودبه‌خود را برای بروزر خود غیر فعال نمایید.


برای دیدن هر عکس به صورت تمام صفحه، روی عکس‌ها کلیک کنید

تهیه این تور مجازی، کار زیبا و خلاقانه دوست نازنینم رضا رضایی و شرکت عصر مجازی است. از رضای عزیز سپاسگزارم. 

پوستر نمایشگاه، اثر هنرمندانۀ «شکوفه بیــــاتی» است.  «هشــــــــــــــدار»

این نمایشگاه شامل عکس‌های دلخراشی است که تماشای آن ممکن است برای همه مناسب نباشد. اگر دیدن تصاویر دلخراش شما را آزار می‌دهد، از دیدن این عکس‌ها صرف‌نظر کنید.  Final_copy

مکث PAUSE 
این عکس‌ها، سلف پرتره‌هایی هستند که در اتاق عمل عکاسی شده‌اند. فرد حاضر در عکس‌ها، عکاس/پرستاری است که برای مدت 15 سال با موضوعات و صحنه‌های اینچنینی مواجه بوده است. این عکس‌ها، مواجهه‌ای عکاسانه با بخش دردآور زندگی است. 
عکس‌ها با توقفی چند دقیقه‌ای در میان اعمال جراحی گرفته شده‌اند و به همین واسطه «مکث، PAUSE» نامیده شده‌اند. نور موجود در عکس‌ها نور چراغهای سقفی اتاق عمل است که در تمام پروسه‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این‌بار، ابزار دست عکاس شده است تا در روایت این گوشه از زندگی او هم نقش مشابهی ایفا کند. 
کسانی که برای یک عمر با این رویدادها مواجهند جامعه بسیار گسترده و بزرگی هستند که سوی دیگری از زندگی‌شان در پشت دیوارهای سبز و آبی رنگ، در کنار این رخدادها می‌گذرد. چیزی که برای من به عنوان عکاس در این بازنمایی اهمیت دارد، نه زخم، نه خون و نه هراس ظاهری این صحنه‌ها، که تاثیری است که این رخدادها بر انسان‌ها، خانواده‌ها، نسل‌ها و در کنار آن بر دست‌اندرکاران این فضای وهم‌آور دارد. تاثیری که شاید فردی با نگاه عمیق عکاسانه بیشتر مغلوب خود سازد. 
مخاطبان این عکس‌ها، برای دقایقی کوتاه با تصویرهایی  ساده از چند گوشه این ماجرا مواجه خواهند شد تا در مورد وجود یا عدم وجود و سطح تاثیرات احتمالی توصیف شده بر تمام افراد درگیر در این ماجرا، به ویژه عکاس، قضاوت کنند.
نکته دیگر، مرز بکارگیری دوربین عکاسی برای ثبت سلف پرتره است. در اینجا، اتاق جراحی تبدیل به کارگاه عکاسی شده است که عکاس/پرستار در آن‌جا به عکاسی سلف پرتره می‌پردازد. تاکیدی بر این موضوع که گستره بکار گیری دوربین عکاسی، نامحدود است. 
احسان قنبری فرد

نظرات و نقدهای شما عزیزان را در مورد «مکث» مشتاقانه می‌شنوم.  


توفیق، رفیق راهتان باد. 
شادی آفرین آرش [ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ]

عکسهای جالب توجهی بود. ممنون


محمدباقر. ع [ ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ]

تبریک برای نمایشگاه و همچنین سال نو احسان عزیز.
من متاسفانه نشد برنامه فلش ام را دانلود کنم و عکسها را ببینم اگر وقت و امکانش است عکسها را برای ام ایمیل کن.
با احترام.


مینا میرزایی [ ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ]

واین که کارتون خیلی جدید بود .امیدوارم ادمه بدید .


مینا میرزایی [ ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ]

سلام .من از نمایشگاه شما خوشم امد .هیجانشو دوست داشتم .یه ترس خاصی به ادم میده عکس ها که من این ترس و دوست داشتم.درسته که دلخراشه ولی واقعیت.
____________________________________________________________________
پاسخ:درود و سپاس از وقتی که صرف کردید.


ساسان [ ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ]

سلام عکسها واقعا ناراحت کننده و دلخراش بود هدف از نمایش این چنین عکسهایی چیست؟
____________________________________________________________________
پاسخ:سلام. دلیل نمایش برای هر عکسی که نمایش داده میشود واضح است. در مورد این نمایشگاه، استیتمنت توضیحات لازم را ارائه میکند. اما در مورد دلخراش بودن، هشدار داده شده بود. و از مخاطبان محترم خواهش کرده بودم چنانچه تصاویر دلخراش برایشان آزاردهنده است، از دیدن آن صرفنظر کنند..
از شما پوزش میخواهم و امیدوارم سایر دوستان به هشدارتوجه کنند.


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.